W poszukiwaniu frotte idealnej

Wprowadzając nowe produkty do oferty zawsze stosujemy taki sam, sprawdzony schemat działania:

  • poszukujemy dostawców materiałów
  • testujemy próbki
  • opracowujemy wzory i design
  • planujemy sesję zdjęciową
  • pakujemy

Z punktu widzenia produkcji najtrudniejsze są 2 pierwsze punkty.

Kiedy projektowaliśmy ręczniki, ogromnym wyzwaniem było dla nas znalezienie odpowiedniej frotte. Oczekiwania były wysokie, ponieważ zależało nam na materiale o bardzo delikatnym chwycie, super chłonnym i jednocześnie odpornym na zaciągnięcia.

Taką frottę znaleźliśmy w Belgii.

Konstrukcja matriału typu frotte jest bardzo charakterystyczna. Są to obustronne pętelki zamocowane na siatce, która utrzymuje pętelkę we właściwym miejscu.

Pętelka to ta część ręcznika, która ma kontakt ze skórą, jest delikatna i chłonna.

Wygląda to mniej więcej tak:

reczniki

Czy różni się frotte bawełnaina od bambusowej?

Ręczniki bambusowe mają bardzo miękką i gładką pętelkę, jest ona ciężka i lejąca. Sam ręcznik, przed pierwszym praniem sprawia wrażenie jakby był zrobiony z jedwabiu. Jest mało puszyscy i bardzo gładki. Po pierwszym praniu ręcznik dostaje objętości, jego pętelki pęcznieją, otwierają się. Ręcznik doskonale absorbuje wodę i bardzo szybko schnie.

Ręczniki bawełniane jeszcze przed pierwszym praniem mają puszystą pętelkę, od razu jest ona gotowa do wchłaniania wody. Ręcznik jest bardzo mięsisty i gruby.

 

Oba rodzaje naszej frotte mają podobną konstrukcję, są to miękkie pętelki mocowane do mocnej, poliestrowej siatki, która ma za zadanie solidnei trzymać pętelkę.Oba ręczniki wykazjują bardzo wysokie zdolności absorbcyjne.

Ręczniki różnią się między sobą także gramaturą czyli wagą tkaniny na jednym metrze kwadratowym:

frotte bambusowa: 420g/m2

frotte bawełniana: 380 g/m2

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj