DZIEŃ MAMY w POOFI

Aby skorzystać z promocji należy wpisać kod promocyjny: Mama

Wspomnień czar.  Nasz pierwszy Dzień Mamy..

Kiedy nasza córeczka była jeszcze w moim brzuszku a w kalendarzu nastała data 26 maja już wtedy czułam się inaczej, wyjątkowo. Taki dzień “specjalnie dla mnie”. Przepełniała mnie duma i radość. Chodziłam po domu i oznajmiałam światu, a głównie sobie samej, że dziś jest Dzień Mamy. Wtedy też zdałam sobie sprawę z kilku rzeczy. Pomyślałam o mojej mamie. Ciekawa byłam czy ona także pamięta jak to było kiedy po raz pierwszy zdała sobie sprawę z tego, że jest mamą. Czy pamięta swój pierwszy Dzień Mamy?

Zadzwoniłam do niej, długo rozmawiałyśmy nie kryjąc przy tym wzruszenia i emocji. Zrozumiałam wówczas jak niezwykłe uczucia wiążą się z macierzyństwem. Trzymając swój 7-miesięczny brzuszek nadal nie mogłam pojąć miłości jaka mnie wypełnia. O jej sile miałam się przekonać dopiero w lipcu.

Do tej pory zawsze składałam mamie życzenia. Biegłam do niej z kwiatami lub z pomazaną klejem laurką. Siadałyśmy przy herbacie albo szłyśmy na lody. Było po prostu miło – ona uśmiechnięta, ja nieświadoma ogromu jej miłości.

Tamtego dnia jednak poczułam, że w tym roku życznia będą zupełnie inne. To miał być dojrzały dzień – nowy dla nas obu. Rozumiejąc po raz pierwszy co może czuć Matka, podziękowałam Mamie za wszystko co mi tylko do głowy przyszło: za to, że nosiła mnie pod sercem, że dała mi życie, że mnie wychowała. Pamiętam jak tuliła mnie nocami kiedy nie mogłam zasnąć, jak czytała mi książki i uczyła pisać. Recytując to wszystko z trudem hamowałam łzy. Tyle przecież dla mnie zrobiła. Jej bezinteresowne oddanie, wiara w moje możliwości, wewnętrzna siła i mądrość. To cudowne móc mieć taką przyjaciółkę. To była bardzo wzruszająca rozmowa. Tuląc mój okrągły brzuszek czułam jak kiełkuje we mnie matczyna siła. Nie mogłam doczekać się, kiedy będę przytulać swoją córkę.

Na otarcie matczynych łez dostałam od męża piękne polne kwiaty. Moje pierwsze kwiaty na Dzień Mamy.

Teraz ten Dzień będę świetowała po raz trzeci – i nie mogę się już doczekać!

Kochane Mamy! Życzę Wam wielu pięknych chwil, mnóstwa całusów od Waszych uśmiechniętych dzieci, kolorowych laurek uciapanych maleńkimi paluszkami oraz pysznych czekoladek. Ale przede wszystkim życzę Wam żebyście każdego dnia pamiętały o Was samych, o Waszej sile i niezwykłej misji. Bycie Mamą to cudowna rola. Nie ma w świecie nic piękniejszego.

Ściskam Was mocno
Kasia – Mama.


Skomentuj